v(t)=a*t+v0 vagy v(t)=a*t*v0?
(A vektorokat meg az indexes számokat sajnos nem tudom itt rendesen ábrázolni)
2016. okt. 22. 11:03
1/3 anonim válasza:
v(t)=a*t+v0
A másik képlet szerint (m/s)² jönne ki mértékegységnek, ami hibás.
2/3 anonim válasza:
a=dv/dt. Integrálás után v(t)=a*t+v0.
Az a*t*v0 márcsak azért sem lehet jó, mert nemzésrus v0 eseten, és zérus a esetén zérust ad vissza, ami nyílván ellentmond Newton I. axiómájával...
3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudok integrálni, sajnos.
2016. okt. 22. 16:28