Állandó gyorsulású mozgásnál mi a sebesség idő szerinti képlete?


v(t)=a*t+v0 vagy v(t)=a*t*v0?



(A vektorokat meg az indexes számokat sajnos nem tudom itt rendesen ábrázolni)


2016. okt. 22. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

v(t)=a*t+v0

A másik képlet szerint (m/s)² jönne ki mértékegységnek, ami hibás.

2016. okt. 22. 11:12
 2/3 anonim ***** válasza:

a=dv/dt. Integrálás után v(t)=a*t+v0.


Az a*t*v0 márcsak azért sem lehet jó, mert nemzésrus v0 eseten, és zérus a esetén zérust ad vissza, ami nyílván ellentmond Newton I. axiómájával...

2016. okt. 22. 15:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudok integrálni, sajnos.
2016. okt. 22. 16:28