0,25kg tömegű testet 15 m magasról ejtünk le. Mekkora lesz a becsapódási sebesség? Mennyi idő alatt ér le?

10 m/s^2-tel számolva nekem a sebsség 37,5 m/s lett, az idő 3,75s. Ez jó?

2016. okt. 18. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

nem jó.

erre a két képletre van szükséged:

s = g/2*t^2

g = v/t

2016. okt. 18. 18:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Rossz. v=gyök(2gh)=10*gyök3=17,32 m/s.


t=gyök(2h/g)=gyök3=1,732 s.

2016. okt. 18. 19:40