10 m/s^2-tel számolva nekem a sebsség 37,5 m/s lett, az idő 3,75s. Ez jó?2016. okt. 18. 17:50
1/2 anonim válasza:
nem jó.
erre a két képletre van szükséged:
s = g/2*t^2
g = v/t
2/2 anonim válasza:
Rossz. v=gyök(2gh)=10*gyök3=17,32 m/s.
t=gyök(2h/g)=gyök3=1,732 s.