N-edik gyök kiszámitása írásba?

Szóval van 7 gyök alatt a 256 amit akasztgatós módszerel nemtudtam megoldani mert 8x jön ki a 2 és nem 7x ahogy a gyök száma van,tizedes számnak kéne kijönni de azt számológépen kivül nemlehet valahogy írásba megoldani?

2016. okt. 20. 20:37
 1/2 tatyesz ***** válasza:
⁷√256 = ⁷√(2⁸) = ⁷√(2⁷∙2) = ⁷√(2⁷)∙⁷√2 = 2∙⁷√2
2016. okt. 21. 10:15
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Válassz egy számot, jelöld x_0-lal. Ezután a következő sorozat tagjait számítsd ki:

x_{n+1}=\frac{6}{7}x_n+\frac{256}{7x_n^6}

Minden lépéssel egyre közelebb kerülsz a kérdéses gyökhöz.

Jelen esetben mondjuk 1-től indulva:

1

37,4285714285714

32,0816326663634

27,4985423189974

23,5701792151524

20,203010969132

17,3168670828007

14,8430302843219

12,7226008064071

10,9050950290504

9,34724605590439

8,01198002350587

6,86754971070143

5,88681978354874

5,04672426285828

4,32797717904449

3,71525930184715

3,19841413052111

2,77565907606336

2,45910968307046

2,27318507757531

2,21349761008038

2,20821721258829

2,2081790293285

2,20817902734762

És innen már nem változik jelentősen.

2016. okt. 21. 15:59