pls gyorsan mert holnapra kell!2016. okt. 20. 18:39
1/5 anonim válasza:
Legyen a három szám a<b<c
3 ismeretlenes egyenletrendszerrel megoldható.
1) a = 0.75*b
2) b/c = 3/8
3) a+1449 = c
Az 1)-es egyenletből az a-t behelyettesíted 3)-ba, és az így kapott egyenletet behelyettesíted 2)-be c helyére. Így a 2)-ben már csak a b lesz ismeretlen, ki tudod számolni. Ezután az 1)-be helyettesíted b értékét, megkapod az a-t, végül ezt helyettesíted be 3)-ba és megkapod a c értékét is.
2/5 A kérdező kommentje:
1 számot tudsz adni? 1 kiindulási pontot?
2016. okt. 20. 18:55
3/5 anonim válasza:
legkisebb = 0.75x
kozepso = x
legnagyobb = (8/3)x
(8/3) x - 1449 = 0.75x
x = 756
legkisebb = 0.75x = 0.75 * 756 = 567
kozepso = 756
legnagyobb = (8/3)x = (8/3) * 756 = 2016
osszeg: 567 + 756 + 2016 = 3339
4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 20. 18:58
5/5 anonim válasza:
Ennyire ne legyél már életképtelen!