Nem értem a matek feladatot. Segítene valaki?

Na szóval egy feladatban kéne segíteni, mert nem megy. Ez a feladat: Egy szobában 3 és 4 lábú székek vannak. Minden széken ül valaki, így 7 fejet és 38 lábat számolhatunk össze. Hány háromlábú szék van a szobában?

2016. okt. 19. 19:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést kérek hogy rossz kategóriába tettem!!!
2016. okt. 19. 19:42
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
8
2016. okt. 19. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
4
2016. okt. 19. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
7
2016. okt. 19. 19:53
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
6
2016. okt. 19. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5
2016. okt. 19. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
4 a helyes megoldás.
2016. okt. 19. 19:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. okt. 19. 20:10
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Mivel 7 fej van, ezért 7 ember, és 7 szék. Az embereknek eleve can így 14 lába, azaz a székeknek összesen 38-14=24 lába van. Mivel 7 szék van ezért 3 lábúakból van x, 4 lábúakból pedig 7-x. Így néz ki az egyenlet: x×3+(7-x)×4=24. Azaz: 3x+28-4x=24, azaz 28-x=24. Tehát x=4, azaz 4 háromlábú szék van.
2016. okt. 19. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Aki nem tud számolni, az minek pontozza le a jó válaszokat? :) :D szánalmas.
2016. okt. 19. 20:33
1 2