Na szóval egy feladatban kéne segíteni, mert nem megy. Ez a feladat: Egy szobában 3 és 4 lábú székek vannak. Minden széken ül valaki, így 7 fejet és 38 lábat számolhatunk össze. Hány háromlábú szék van a szobában?2016. okt. 19. 19:40
1/11 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést kérek hogy rossz kategóriába tettem!!!
2016. okt. 19. 19:42
8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. okt. 19. 20:10
9/11 anonim válasza:
Mivel 7 fej van, ezért 7 ember, és 7 szék. Az embereknek eleve can így 14 lába, azaz a székeknek összesen 38-14=24 lába van. Mivel 7 szék van ezért 3 lábúakból van x, 4 lábúakból pedig 7-x. Így néz ki az egyenlet: x×3+(7-x)×4=24. Azaz: 3x+28-4x=24, azaz 28-x=24. Tehát x=4, azaz 4 háromlábú szék van.
10/11 anonim válasza:
Aki nem tud számolni, az minek pontozza le a jó válaszokat? :) :D szánalmas.