Ezt a feladatot hogy lehet megoldani?


1. Oldja meg a komplex számok halmazán

(3+2i)z+(5+2i)*(1-3i)=7-10i

ezt algebrai és trigonometrikus alakban ?



2016. okt. 19. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

algebrai:

(3+2i)z+(5+2i)*(1-3i)=7-10i /legyen z=a+bi

(3+2i)*(a+bi)+(5+2i)*(1-3i)=7-10i

(3a+3bi+2ai+2bi^2)+(5-15i+2i-6i^2)=7-10i


rendezzük valós és imaginárius részekre:

(A)+(B)i =7-10i


ekkor A=7; B=10 egyenletrendszert megoldva megkapjuk az a-t és b-t, azok pedig megadják a z=a+bi komplex számot

2016. okt. 19. 17:31
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, és ezeket a feladatokat ?

[link]

2016. okt. 19. 19:06
 3/5 A kérdező kommentje:
ezeket a függvényeket hogy kell megoldani?
2016. okt. 20. 15:11
 4/5 A kérdező kommentje:
1 feladatnál még melyik a két egyenlet vagy az egyenletrendszer belezavarottam?
2016. okt. 20. 15:36
 5/5 anonim válasza:
Az algériakiakat mint az algebriaikat mozgósítsák mert az algebra a gazellától se áll meg az algériainak meg az algériai sem ezért nincsen teljes levezetés mert lusták az algériaiak.
2016. nov. 5. 22:52