1. Oldja meg a komplex számok halmazán
(3+2i)z+(5+2i)*(1-3i)=7-10i
ezt algebrai és trigonometrikus alakban ?
2016. okt. 19. 16:44
1/5 anonim válasza:
algebrai:
(3+2i)z+(5+2i)*(1-3i)=7-10i /legyen z=a+bi
(3+2i)*(a+bi)+(5+2i)*(1-3i)=7-10i
(3a+3bi+2ai+2bi^2)+(5-15i+2i-6i^2)=7-10i
rendezzük valós és imaginárius részekre:
(A)+(B)i =7-10i
ekkor A=7; B=10 egyenletrendszert megoldva megkapjuk az a-t és b-t, azok pedig megadják a z=a+bi komplex számot
3/5 A kérdező kommentje:
ezeket a függvényeket hogy kell megoldani?
2016. okt. 20. 15:11
4/5 A kérdező kommentje:
1 feladatnál még melyik a két egyenlet vagy az egyenletrendszer belezavarottam?
2016. okt. 20. 15:36
5/5 anonim válasza:
Az algériakiakat mint az algebriaikat mozgósítsák mert az algebra a gazellától se áll meg az algériainak meg az algériai sem ezért nincsen teljes levezetés mert lusták az algériaiak.