2016. okt. 15. 18:20
1/4 anonim válasza:
Ha van zsebszámológéped: 1500*0,75=
Ha nincs: a felét megfelezed, és levonod az eredetiből.
1500 fele 750, annak a fele 375.
1500-400+25=1125. (remélem nem rontottam el fejben...)
2/4 anonim válasza:
Mindkettővel. Megszorzod 3-mal és elosztod 4-gyel. Vagy 3/4=0,75 megszorzod 0,75-tel.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettetek:)
2016. okt. 16. 08:52