Hogyan kell kiszámolni 1500-nak a háromnegyed részét? Szorzással vagy osztással?

2016. okt. 15. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van zsebszámológéped: 1500*0,75=

Ha nincs: a felét megfelezed, és levonod az eredetiből.

1500 fele 750, annak a fele 375.

1500-400+25=1125. (remélem nem rontottam el fejben...)

2016. okt. 15. 18:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettővel. Megszorzod 3-mal és elosztod 4-gyel. Vagy 3/4=0,75 megszorzod 0,75-tel.
2016. okt. 15. 18:23
 3/4 anonim válasza:
1500x3/4
2016. okt. 15. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettetek:)
2016. okt. 16. 08:52