2016. okt. 12. 15:09
1/2 anonim válasza:
T = (a*ma)/2
Ha behúzod a háromszög magasságát a két szár által bezárt szögből, az épp elfelezi a háromszöget. Így felírható a Pitagorasz-tétel, amiből a magasság meghatározható:
(alap/2)^2 + magasság^2 = szár^2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. okt. 12. 15:26