Hogyan kell meghatározni egy egyenlő szárú háromszög területét, ha alapja 42cm és egyik szára 72cm?

2016. okt. 12. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

T = (a*ma)/2

Ha behúzod a háromszög magasságát a két szár által bezárt szögből, az épp elfelezi a háromszöget. Így felírható a Pitagorasz-tétel, amiből a magasság meghatározható:

(alap/2)^2 + magasság^2 = szár^2

2016. okt. 12. 15:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. okt. 12. 15:26