alap:12, szar:10, alapon fekvo magasag:8, Terulet:24, kerulet:32. azthiszem osszefugg valami beirhato vagy kore irhato korrel vagy mit tom en...2012. aug. 29. 22:43
1/2 anonim válasza:
ha behúzzuk az alapon lévő magasságot, akkor kapunk egy derékszögű háromszöget (oldalai: 6cm,8cm,10cm). Ezek segítségével ki tudjuk számolni a 10cm-es oldal és a 6 cm-es oldal közötti szögnek a színuszát, ami 8/10, vagy 0,8 (szöggel szemközti befogó/átfogó). Most behúzzuk a száron lévő magasságot és így is kapunk egy derékszögű háromszöget (ennek az átfogója az alap, vagyis 12cm). Mivel tudjuk a szög színuszát, ami 0,8 így kiszámoluk vele, vagyis 0,8=száronlévőmagasság/12cm (itt is a szöggel szemközti befogót osztjuk az átfogóval)
0,8=x/12 -> x=0,8*12=9,6 cm
Tehát a száron lévő magasság 9,6 cm
2/2 A kérdező kommentje:
koszi szepen!
2012. aug. 31. 11:10