tg(2x-25fok)=-0,49
fokban kell kiszámolni,tudna valaki segíteni?
2016. okt. 9. 11:16
1/2 anonim válasza:
Számológéppel visszaszámolva (tan^-1):
1) 2x-25 = -26.1
x = -0.55
2) 2x-25 = 153.9
x = 89.45
Így a két megoldás:
x1 = -0.55° + j*360° j€Z
x2 = 89.45° + k*260° k€Z
2/2 tatyesz válasza:
A tangens periódusa 180°, egy perióduson belül 1 megoldás van.
2x-25° = -26.1° + k⋅180° /+25°
2x = -1,1°+ k⋅180° /:2
x = -0,55° + k⋅90° , k€Z