tg(2x-25fok)=-0,49

fokban kell kiszámolni,tudna valaki segíteni?



2016. okt. 9. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Számológéppel visszaszámolva (tan^-1):

1) 2x-25 = -26.1

x = -0.55


2) 2x-25 = 153.9

x = 89.45


Így a két megoldás:

x1 = -0.55° + j*360° j€Z

x2 = 89.45° + k*260° k€Z

2016. okt. 9. 11:35
 2/2 tatyesz ***** válasza:

A tangens periódusa 180°, egy perióduson belül 1 megoldás van.


2x-25° = -26.1° + k⋅180° /+25°

2x = -1,1°+ k⋅180° /:2

x = -0,55° + k⋅90° , k€Z

2016. okt. 10. 09:18