1/((1^x)/2)-ből, hogy lesz 2^x-en?2016. okt. 9. 10:49
1/4 anonim válasza:
1:((1^x):2)=2^x
1^x-ben a 2 félszer van meg
1:1/2^x=2^x
Legalább is szerintem. Ha tévedek valaki javítson ki, nehogy hülyeséget írjon!
2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem egy egyenlet, csak tudom az "egyszerűsített formáját", de nem tudok rájönni, hogy-hogyan is lett abból az osztásból 2^x-en.
2016. okt. 9. 11:03
3/4 A kérdező kommentje:
bocsi megvan. :) :)
szimplán a tanár rosszul írta fel az azonosságot, mert
2^-x -en, az nem 1^x/2 hanem 1/x^2
2016. okt. 9. 11:05
4/4 A kérdező kommentje:
*1/2^x
2016. okt. 9. 11:06