Elektrotechnikai számításokban tudnátok segíteni?


Ezeket kellene megoldani:

1, A transzformátor kisfeszültségű tekercse 47m hosszú, 6mm széles rézszalagból készült. Milyen vastag a szalag ha a tekercs ellenállása 0,117 OHM ?


2,A jelfogó tekercs 0,22mm névleges átmérőjű lakkszigetelésű huzalból készült, ellenállása 250 OHM.

A tekercs közepes átmérője 25mm. Számítsa ki a, a huzal hosszát b, a menetszámot


3, A 24 V-ra készült tekercsen 0,3mm-es huzalból 700 menet van, a közepes menetátmérő 22mm. Számítsa ki a, a huzal hosszát, b,az ellenállását és c, az áramerősséget.


Valaki segítene ebben sehogysem jövök rá erre az utolsó 3 feladatra



2016. okt. 6. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A fajlagos ellenállás képletét kell alkalmazni.

[link]

Az elsőnél a keresztmetszetet meg lehet határozni a képletből, aztán a szélességből a vastagságot.

A másik kettőnél annyival több a dolog, hogy egyrészt ott huzalátmérők vannak, kell tehát még a kör keresztmetszet kiszámításának képlete is, másrészt meg a menetszám meghatározáshoz az adódó hosszt el kell osztania a közepes tekercsátmérőből kiszámolható egy menet hosszával.

2016. okt. 6. 15:03
 2/4 A kérdező kommentje:

háát nem jött ki nem vagyok mester ebben a témában az kiderült :D.


Hát mind 1 majd lesz valami...

Sehogy sem tudom kiszámolni

2016. okt. 6. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit nem lehet tudni kiszámolni??? Az elsőnél például R=ro*L/A Átrendezed A-ra, a többi ismert. A-t kiszámolva a profil keresztmetszete A=a*b. Az egyiket és A-t ismered, azt is átrendezed, oszt kész az agymunka, még egy osztás a számológépen..
2016. okt. 6. 16:55
 4/4 Minekvan ***** válasza:

A Sztrogoff válasza már rávezetett a megoldás kulcsára, én csak a harmadik kérdésnél segítenék, ha még aktuális.

a) A huzal L hossza n=700 szorosa a tekercs egy menetének L1 hosszának, így L=n*L1

egy menet hossza a tekercs kerületével egyenlő ami L1=pí*D= 3,14*0,022=0,0691m.

vagyis a huzal L=700*0,0691=48,36m.


b) Az alapképlet ugye ismert, R=ró*L/A, beírva az ismert adatokat A=3,14*0,0003^2/4=7,065*10^-8

R=1,75*10^-8*48,36/7,065*10^-8=11,99Ohm kerekítve 12Ohm.


c) Áram nagysága I=U/R=24/12=2A.

2016. okt. 6. 20:41