Hogyan kell kiszámolni a Pitagorasz tételt?


2 dolgot nem értek belőle.

1. csak úgy tudom megcsinálni, hogy az átfogó nincs megadva, a többi igen. hogyan kell kiszámolni ha más nincs megadva?

2. gyököt a végén hogyan kell kiszámolni?

pl.:

70=c2 / gyök

ezt olvastam valahol, de nem tudom hogyan kell. beütöm számológépbe hogy 70 aztán gyök vagy mi?


2010. ápr. 24. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

1. c^2 = a^2 + b^2, c az átfogó, a és b a befogók.

c = GYOKALATT (a^2 + b^2)

a = GYOKALATT (c^2 - b^2)

b = GYOKALATT (c^2 - a^2)


2. ha 70 jon ki c^2-re, akkor abból kell gyokot vonni, beírod a 70-et aztán gyok (néhány számológép esetén gyok, aztán 70 - mint ahogy az enyémen is).


Nem értem teljesen az elso kérdésedet, de remélem, hogy tudtam segíteni.

2010. ápr. 24. 21:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Maga a képlet így néz ki: a2+b2=c2 (a kettesek a négyzetet jelképezik).

Pl.:

a=5; b=3; c=?

akkor:

5(a négyzeten)+3(a négyzeten)=c2

azaz:

25+9=c2

34=c2

(a számológépen van gyökjel, ha nem ismered akkor írd be google-ba)

beütöd a 34-et majd a gyökjelet

és ha mindent jól csináltál akkor 5,83095 -öt kell, hogy kapj.

2010. ápr. 24. 21:24
 3/6 A kérdező kommentje:

első kérdésem, az hogy hogyan kell kiszámolni azt, amikor nem a b2-t adják meg, hanem az a2-t vagy a c-2t..

például ezt én nem értem:

3(a négyzeten)+X(a négyzeten)=5(a négyzeten)

szóval hogyha nem adják meg a befogót, átfogót.. mindig megkell ugye adni 2-t. de nem tudom hogyan kell kiszámolni, ha az egyik befogót nem adják meg

2010. ápr. 24. 22:36
 4/6 A kérdező kommentje:
többit pedig köszönöm, sokat segítettetek: )
2010. ápr. 24. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

X(a négyzeten)+ 3 (a négyzeten) = 5 (a négyzeten) átalakítod:


elveszel 3( a négyzeten)-t és kapod ezt:


X(a négyzeten) = 5(a négyzeten) - 3 (a négyzeten)


X négyzet = 25-9

X négyzet = 16 / gyököt vonsz

X = 4

2010. ápr. 24. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyenletrendezés 6-ikos tananyag, a Pit-tétel meg 8...
2010. ápr. 24. 23:54