Matematikából 10.-es feladatokat kaptunk, de nem találom a füzetemet, amiben le volt írva, hogy milyen módszerrel kell megoldani őket.. ebben szeretnék egy kis segítséget kérni. Köszi előre is! :)

a feladatok:

1.) 9x^2-64=

2.) 9y^2-144x^2=

3.) 121y^2-176xy+64x^2=

4.) (2xy^3-11x^3y^2)^2=



2016. okt. 3. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szorzattá kell alakítani?

1.) 9x^2-64=(3x-8)(3x+8) négyzetek különbsége

2.) 9y^2-144x^2=(3y-12x)(3y+12x) ez is

3.) 121y^2-176xy+64x^2=(11y-8x)^2 binom négyzete

4.) (2xy^3-11x^3y^2)^2= Ez már így szorzat formájában van, de ha elvégzed a négyzetre emelést ezt kapod:

4x^2*y^6-44x^4*y^5+121x^6*y^4

2016. okt. 3. 17:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a GeoGebrába írod be, biztosan eszedbe jut:

[link]

2016. okt. 3. 17:41