Matematikából 10.-es feladatokat kaptunk, de nem találom a füzetemet, amiben le volt írva, hogy milyen módszerrel kell megoldani őket.. ebben szeretnék egy kis segítséget kérni. Köszi előre is! :)
a feladatok:
1.) 9x^2-64=
2.) 9y^2-144x^2=
3.) 121y^2-176xy+64x^2=
4.) (2xy^3-11x^3y^2)^2=
2016. okt. 3. 17:03
1/2 anonim válasza:
Szorzattá kell alakítani?
1.) 9x^2-64=(3x-8)(3x+8) négyzetek különbsége
2.) 9y^2-144x^2=(3y-12x)(3y+12x) ez is
3.) 121y^2-176xy+64x^2=(11y-8x)^2 binom négyzete
4.) (2xy^3-11x^3y^2)^2= Ez már így szorzat formájában van, de ha elvégzed a négyzetre emelést ezt kapod:
4x^2*y^6-44x^4*y^5+121x^6*y^4
2/2 anonim válasza:
Ha a GeoGebrába írod be, biztosan eszedbe jut: