Fizikán a harmonikus rezgőmozgásról tanulunk és a házi feladatban nem akar kijönni semmilyen eredmény egy egyszerű feladatban az órán leírt képletekkel.. Szerintem rosszul írhattam le valamelyik képletet.:
F=-m*(körfrekvencia négyzete)*x
T=2*(pí)*(gyök alatt: m/D)
D=m*(körfrekvencia négyzete)
2016. okt. 2. 13:54
1/1 bongolo válasza:
Pedig ezek mind jók, csak nem szoktunk ilyeneket felírni az F-re és a D-re (a T-re szokás ilyet felírni).
Ilyeneket szoktunk:
ω = √(D/m) → ebből jön ki, hogy D = m·ω²
F = -D·x → ebből jön ki, hogy F = -m·ω²·x