Melyik képlet a rossz? (fizika)


Fizikán a harmonikus rezgőmozgásról tanulunk és a házi feladatban nem akar kijönni semmilyen eredmény egy egyszerű feladatban az órán leírt képletekkel.. Szerintem rosszul írhattam le valamelyik képletet.:

F=-m*(körfrekvencia négyzete)*x

T=2*(pí)*(gyök alatt: m/D)

D=m*(körfrekvencia négyzete)



2016. okt. 2. 13:54
 1/1 bongolo ***** válasza:

Pedig ezek mind jók, csak nem szoktunk ilyeneket felírni az F-re és a D-re (a T-re szokás ilyet felírni).

Ilyeneket szoktunk:

ω = √(D/m) → ebből jön ki, hogy D = m·ω²

F = -D·x → ebből jön ki, hogy F = -m·ω²·x

2016. okt. 2. 23:22