s=a/2 * t a másodikon : hogy adódik a képlet?

2016. febr. 28. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

a=s''

at=s'

a/2*t^2=s

2016. febr. 28. 16:13
 2/6 anonim ***** válasza:
És hova lettek az integrálási konstansok... (Két konst+két spec kezdőfeltétel, úgy jön ki).
2016. febr. 28. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

a=s''

a*t+c=s'+d

a/2*t^2+ct+e=s+d+w

ahol c a kezdősebesség, s_0=e-d-w pedig a kezdeti helyzet, szóval az origótól ilyen távolról indult.


A teljes képlet:

s=s_0+v*t+a/2*t^2

s-s_0 pedig a megtett távolság.

2016. febr. 28. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha pontosak akarunk lenni, akkor igen, ha a kezdeti sebesség 0 és az s_0 is 0 (origóból indul), akkor megkapjuk a formulát.
2016. febr. 28. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már csak azon aggódok, szerencsétlen kérdezőnek halvány fogalma sincs, mit jelöltünk mi vesszővel... De a korrekt levezetés tényleg így van.
2016. febr. 28. 20:33
 6/6 Walter_Dornberger ***** válasza:

A képlet az v(t) függvény határozott integráljából adódik.

Az egyenesvonalú egyenleten gorsuló mozgás sebesség idő függvénye V= a* t, ahol "a" a gyorsulás állandó, konstans. Ennek a függvénynek az idő szerinti integrálja a megtett út, innen a képlet.

2016. febr. 28. 21:03