s=a/2 * t a másodikon : hogy adódik a képlet?2016. febr. 28. 15:24
2/6 anonim válasza:
És hova lettek az integrálási konstansok... (Két konst+két spec kezdőfeltétel, úgy jön ki).
3/6 anonim válasza:
a=s''
a*t+c=s'+d
a/2*t^2+ct+e=s+d+w
ahol c a kezdősebesség, s_0=e-d-w pedig a kezdeti helyzet, szóval az origótól ilyen távolról indult.
A teljes képlet:
s=s_0+v*t+a/2*t^2
s-s_0 pedig a megtett távolság.
4/6 anonim válasza:
Ha pontosak akarunk lenni, akkor igen, ha a kezdeti sebesség 0 és az s_0 is 0 (origóból indul), akkor megkapjuk a formulát.
5/6 anonim válasza:
Most már csak azon aggódok, szerencsétlen kérdezőnek halvány fogalma sincs, mit jelöltünk mi vesszővel... De a korrekt levezetés tényleg így van.
6/6 Walter_Dornberger válasza:
A képlet az v(t) függvény határozott integráljából adódik.
Az egyenesvonalú egyenleten gorsuló mozgás sebesség idő függvénye V= a* t, ahol "a" a gyorsulás állandó, konstans. Ennek a függvénynek az idő szerinti integrálja a megtett út, innen a képlet.