Egy mérleghinta 4 m hosszú és középen van alátámasztva. Egyik végén Dénes ül aki 60 kg a másikon Józsi aki 80 kg. Hova üljön János a maga 60 kg-jával, ha azt szeretnék, hogy a hinta egyensúlyba kerüljön?
Milyen képlettel lehet ezt kiszámolni?
2016. aug. 16. 21:24
1/1 anonim válasza:
Az egyenlet:
(60kg · 2m) + (60kg · xm) = (80kg · 2m)
120+60x = 160
60x = 40
x = 4/6 = 2/3 méter
Vagyis a középponttól 0,666 méterre üljön arra az oldalra ahol a másik 60 kg-os is ül.
(Erő·erőkar = nyomaték, de jelen esetben a kg-ot nem volt szükséges N-ba átváltani).