Fizika! Mi a megoldása ennek a feladatnak?


Egy mérleghinta 4 m hosszú és középen van alátámasztva. Egyik végén Dénes ül aki 60 kg a másikon Józsi aki 80 kg. Hova üljön János a maga 60 kg-jával, ha azt szeretnék, hogy a hinta egyensúlyba kerüljön?


Milyen képlettel lehet ezt kiszámolni?



2016. aug. 16. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenlet:

(60kg · 2m) + (60kg · xm) = (80kg · 2m)

120+60x = 160

60x = 40

x = 4/6 = 2/3 méter

Vagyis a középponttól 0,666 méterre üljön arra az oldalra ahol a másik 60 kg-os is ül.


(Erő·erőkar = nyomaték, de jelen esetben a kg-ot nem volt szükséges N-ba átváltani).

2016. aug. 16. 21:43