Sziasztok!
Szeretném, hogy valaki leellenőrizze nekem, hogy jól deriváltam a függvényt, amit többek között meg kellet csinálnom. A többi biztosan jó, de ebben nem vagyok biztos.
f(x)=4x-2/2x+2
f'(x)=?
Nekem f'(x)=-8x(négyzet)-8x-2/6x+2
A válaszokat előre is köszönöm!
2016. okt. 1. 23:06
1/2 anonim válasza:
Első körben érdemes elosztani egymással a számlálót és a nevezőt:
(4x-2)/(2x+2)=(4x+4-6)/(2x+2)=(4x+4)/(2x+2)-6/(2x+2)=2-3/(x+1)
Ennek a deriváltja 3/(x+1)^2
Mivel x=0-ban a tiéd -1, az enyém 3, ezért ezek biztosan nem egyenlőek. WolframAlpha szerint:
Az enyém a helyes, szóval valamit elszámoltál.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hasznos volt, ki tudtam javítani a hibámat.
2016. okt. 2. 10:55