Nem tudom, hogy jól deriváltam e ezt a függvényt?!


Sziasztok!

Szeretném, hogy valaki leellenőrizze nekem, hogy jól deriváltam a függvényt, amit többek között meg kellet csinálnom. A többi biztosan jó, de ebben nem vagyok biztos.

f(x)=4x-2/2x+2

f'(x)=?

Nekem f'(x)=-8x(négyzet)-8x-2/6x+2

A válaszokat előre is köszönöm!



#matematika #deriválás #analízis #differneciálszámítás
2016. okt. 1. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első körben érdemes elosztani egymással a számlálót és a nevezőt:


(4x-2)/(2x+2)=(4x+4-6)/(2x+2)=(4x+4)/(2x+2)-6/(2x+2)=2-3/(x+1)


Ennek a deriváltja 3/(x+1)^2


Mivel x=0-ban a tiéd -1, az enyém 3, ezért ezek biztosan nem egyenlőek. WolframAlpha szerint:


[link]


Az enyém a helyes, szóval valamit elszámoltál.

2016. okt. 1. 23:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hasznos volt, ki tudtam javítani a hibámat.
2016. okt. 2. 10:55