Kémia, éterek. Valaki elmagyarázná a képleteket?


az első dolog,hogy a dietil-éter CH3-CH2-O-CH2-CH3, aztán az égési reakcióegyenletében meg C2H5O + 6O -> 4CO2 + 5 H2O

akkor most hogy van ez?



2016. szept. 30. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Égési egyenletben C4H10O-nak kell szerepelnie.
2016. szept. 30. 12:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Az éter összegképlete: CnH(2n+2)O, ugye itt az n=4, akkor C4H10O +... O2= ...CO2+...H2O.


Ugye 4 C-ből 4 CO2 keletkezik(a szénatomszám miatt), 10 H-ból pedig 5 H2O keletkezik( a hidrogénatomok miatt: 5*2=10). Most az oxigént számolom ki: ugye jobb oldalon keletkezik 4 O2 ÉS 5O, ami egyenlő 6,5 O2-vel, akkor a baloldalon is 6.5 O2-nek kell lennie, de mivel már van egy oxigénünk az éterképletében, emiatt le kell vonni 1 O-t, vagyis 0.5 O2-t. Tehát 6,5-0.5 O2=6 O2.

Így lesz mindkét oldalon 6,5 O2.


Tehát a képlet: C4H10O+ 6 O2= 4 CO2+ 5 H2O.


(Egyébként rossz a képleted és a közölt oxigéned, nem C2H5O, hanem C4H10O és nem O-t adunk hozzá, hanem O2-t).

2016. szept. 30. 12:42