Elmagyarazna nekem valaki a masodik feladat megoldas menetet?


Elso konnyen megy, masodik viszont nem.

[link]


2016. szept. 4. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Számtani feladat. Tudod, hogy a7=a1+6d valamint, hogy a3=a1+2d és a4=a1+3d

Így a két egyenleted:

2a1+6d=42

2a1+5d=16

Ebből látszik, hogy d=42-16=26 lesz. a1 értékét megkapod, ha valamelyik képletbe ezt visszahelyettesíted.

S15 pedig ugyanúgy számolható, mint az első feladatban S50.


Utána ellenőrizz!

2016. szept. 4. 09:30