(sin2 szinusz a négyzeten)2016. febr. 10. 17:17
1/1 anonim válasza:
Tudjuk azt az azonosságot, hogy (sin(x))^2+(cos(x))^2=1, ebből (sin(x))^2=1-(cos(x))^2, ezt beírjuk az egyenletben (sin(x))^2 helyére:
1-(cos(x))^2+cos(x)=1
Ez egy másodfokúra visszavezethető egyenlet, de mivel kiesik az 1-es:
cos(x)-(cos(x))^2=0,
és ki tudunk emelni cos(x)-et:
cos(x)*(1-cos(x))=0,
ezért azzal nem kell bajlódnunk. Helyette azt tudjuk, hogy két valós szám szorzata csak akkor lehet 0, hogyha legalább az egyik 0, ezért
vagy cos(x)=0, vagyis x=pí/2+k*pí, ahol k tetszőleges egész
vagy 1-cos(x)=0, vagyis 1=cos(x), tehát x=0+k*2pí, k tetszőleges egész.
Ha valami nem világos, kérdezz bátran!