Nem ertem hogyan kell felirni egy kemiai kepletet, valaki segiteni magyarazattal?

A HCl-t ertem mert a H van egy elektronja a Cl meg 7 es osszeteszik igy lesz 8 es minden atom erre a 8 ra palyazik. De itt van a pl a Dihidrogen szulfid, Aluminium hidroxid vagy a Viz

2016. szept. 24. 11:16
 1/2 anonim válasza:

A képleteket oxidációs szám alapján írjuk fel.A lényeg,hogy az oxidációs számok értéke mindig 0 legyen,ahogy a sósavnál is. A H ox.száma 1,a Cl-é pedig -1

H=1

Cl= -1

1+(-1)=1-1=0

Az oxidációs szám függ az oszlopok számától.Az A csoport fémjeinek az oxidációs száma az oszlopszámtól függ,ezért van az hogy a nátriumé egy,az alumíniumé 3 stb.

A klór oxi száma azért -1,mert egy halogén elem ahogy a fluor vagy a bróm is.Hogy könnyebb legyen,ez a 7. oszlopban van és ami egyel a 8. oszlop előtt van.

H2S:dihidrogén szulfid: A hidrogénnek egy az oxi száma, a szulfidnak -2 lesz,mivel az S a 6. oszlopban található,a 8. oszlop előtt kettővel.és mivel a H 1,az S -2 ezért a hidrogénből 2 db kell,hogy az oxi számok értéke nullát adjon:

H2= 2x1

S=-2

2+(-2)=0

A víznél ugyanígy,mert az oxigén is a 6. oszlopban található.

Al(OH)3: a hidroxi-csoport oxidációs száma -1,az alumíniumé mint már említettem 3.Ezért az OH-csoportból 3 db kell,amit úgy jelzünk,hogy az alsó indexbe teszünk egy hármast

Al: 3

OH: -1x3

3+(-3)=0

Remélem tudtam segíteni :)

2016. szept. 25. 16:05
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi
2016. nov. 17. 15:17