Matekból képletet elárultok?


Fejezd ki az A= 2ab+ 2ac+ 2bc képletből a c-t!

Számítsd ki a c értéké, ha A= 54,6 négyzetcentiméter, a= 2,5 cm és b=3 cm!

Ha valaki a kiszámítását elárulja, nagyon köszönöm előre is! :)



2016. aug. 24. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
c=(A-2ab)/(2a+2b)
2016. aug. 24. 16:59
 2/2 anonim válasza:

Előbb rendezd úgy hogy az egyik oldalon csak olyan kifejezés legyen amiben van c:


A - 2ab = 2ac + 2bc


Emeld ki a c-t, azután pedig oszdd el a többivel mindkét oldalt:


A - 2ab = c * (2a+2b)


(A-2ab)/(2a+2b) = c

2016. aug. 24. 17:00