Fejezd ki az A= 2ab+ 2ac+ 2bc képletből a c-t!
Számítsd ki a c értéké, ha A= 54,6 négyzetcentiméter, a= 2,5 cm és b=3 cm!
Ha valaki a kiszámítását elárulja, nagyon köszönöm előre is! :)
2016. aug. 24. 16:21
2/2 anonim válasza:
Előbb rendezd úgy hogy az egyik oldalon csak olyan kifejezés legyen amiben van c:
A - 2ab = 2ac + 2bc
Emeld ki a c-t, azután pedig oszdd el a többivel mindkét oldalt:
A - 2ab = c * (2a+2b)
(A-2ab)/(2a+2b) = c