Hol találom a függvénytáblázatban a beírt és körül írt sugár képletét? (pl: háromszögnek)

2016. máj. 1. 13:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Háromszögbe írható kör és a köré írható kör sugara
2016. máj. 1. 13:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettő függvénytáblázatom megvan. Sárga és a fehér is.
2016. máj. 1. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A fehérben az 59. oldalon található képletből ki lehet hámozni a sugarakat:


T(háromszög)=abc/(4R)=sr, ahol abc a három oldal szorzata, r a beírt, R a köréírt kör sugara, s pedig a háromszög kerületének fele. Ezeket átrendezve


R=abc/(4*T(háromszög)) és r=s/T(háromszög) adódik a körök sugaraira.

2016. máj. 1. 14:40