2016. máj. 1. 13:09
1/3 A kérdező kommentje:
Háromszögbe írható kör és a köré írható kör sugara
2016. máj. 1. 13:09
2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettő függvénytáblázatom megvan. Sárga és a fehér is.
2016. máj. 1. 13:19
3/3 anonim válasza:
A fehérben az 59. oldalon található képletből ki lehet hámozni a sugarakat:
T(háromszög)=abc/(4R)=sr, ahol abc a három oldal szorzata, r a beírt, R a köréírt kör sugara, s pedig a háromszög kerületének fele. Ezeket átrendezve
R=abc/(4*T(háromszög)) és r=s/T(háromszög) adódik a körök sugaraira.