Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom átváltani a...

Hogyan tudom átváltani a szinusz-koszinusz-tangens-kotangens alfákat fokra?

Figyelt kérdés

hogy jobban értsétek mire gondolok:

kép: [link]


Az érdekelne hogy számológép nélkül mi a menete annak hogy megkapjam h pl sin 0.625=43 fok


Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. szept. 18. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Függvénytáblázattal.

Logarléccel.


Más módszer nincs ezen a szinten.

2016. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyetemen kellene,ott nem hasznalhatom egyiket sem
2016. szept. 18. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdező nem érti, hogy mit kérdez!

Az ábrán 4,5,8 oldalú háromszög van. Ez nem derékszögű háromszög!! A "befogók" négyzeteinek összege 16+25=41, nem egyenlő a harmadik oldal négyzetével.(Pitagorasz-tétel)

Javaslom, hogy próbáld az alapokat megérteni például ebből a videóból:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2016. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem hogy mit kérdezek..:D az oldalakat csak random adtam meg h szemleltessem..
2016. szept. 18. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Bocsánatot kérek az előző válaszomért, nem gondoltam, hogy "egyetemen kellene". Akkor:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

[link]

2016. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tatyesz ***** válasza:

Valószínűleg arról van szó, hogy ismerni kellene a nevezetes szögeket. Olyat egyetemen sem fognak kérdezni, hogy sinα=5/8, és mondd meg fejből, hogy mennyi α.


Egyébként ez: "sin 0.625=43 fok " teljes félreértés. Helyesen így lenne: sin43°=0,625 de ez se jó, mert sin43°=0,682.


Ha egyetemen kellene, akkor illene ismerni a trigonometrikus függvények inverzét: arcsin, arccos, stb.

2016. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!