Az xOy derékszögű koordináta-rendszerben adottak az A (-1, -2 ), B (1,2) és C (2, -1) pontok. Számítsd ki a C pont és az AB szakasz felezőpontja közötti távolságot?


2016. szept. 12. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
fv, tábla egyszeru behelyettesietes...
2016. szept. 12. 21:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Elősször is kiszámítod az AB szakasz felezőpontját, amit nevezzünk egy M pontnak

XM= (xA+xB)/2=(-1+1)/2=0/2=0

yM= (yA+yB)/2=(-2+2)/2=0/2=0

Tehát M pont koordinátái: M(0,0)


Már csak ki kell számítsd két pont( M és C pont) között a távolságot(hosszúságot), amire van képlet:

CM=gyök((xM-xC)^2+(yM-yC)^2)

CM=gyök((0-2)^2+(0-(-1))^2)

CM=gyök((-2)^2+ 1^2)

CM=gyök(4+1)

CM=√5

2016. szept. 12. 23:11