2016. szept. 12. 20:00
1/2 anonim válasza:
fv, tábla egyszeru behelyettesietes...
2/2 anonim válasza:
Elősször is kiszámítod az AB szakasz felezőpontját, amit nevezzünk egy M pontnak
XM= (xA+xB)/2=(-1+1)/2=0/2=0
yM= (yA+yB)/2=(-2+2)/2=0/2=0
Tehát M pont koordinátái: M(0,0)
Már csak ki kell számítsd két pont( M és C pont) között a távolságot(hosszúságot), amire van képlet:
CM=gyök((xM-xC)^2+(yM-yC)^2)
CM=gyök((0-2)^2+(0-(-1))^2)
CM=gyök((-2)^2+ 1^2)
CM=gyök(4+1)
CM=√5