2016. szept. 11. 12:26
1/1 anonim válasza:
Be kell írni a koordinátákat az egyenletbe:
3+m*(-1)+n=0 }
1+m+n=0 }
Mivel ezeknek egyszerre kell teljesülniük, egyenletrendszerbe foglajuk őket. Összeadva a két egyenletet, ezt kapjuk:
4+2n=0, erre n=-2 adódik. Visszaírva valamelyik egyenletbe, majd azt megoldva m=1 eredményre jutunk.
Tehát az egyenes egyenlete: x+y-2=0.