Az xOy derékszögű koordináta-rendszerben adottak az A (3, -1) és B (1,1) pontok. Határozd meg az m és n valós számokat, amelyekre az A és B pontok az x+my+n=0 egyenesen vannak?


2016. szept. 11. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Be kell írni a koordinátákat az egyenletbe:


3+m*(-1)+n=0 }

1+m+n=0 }


Mivel ezeknek egyszerre kell teljesülniük, egyenletrendszerbe foglajuk őket. Összeadva a két egyenletet, ezt kapjuk:


4+2n=0, erre n=-2 adódik. Visszaírva valamelyik egyenletbe, majd azt megoldva m=1 eredményre jutunk.


Tehát az egyenes egyenlete: x+y-2=0.

2016. szept. 11. 13:27