2016. szept. 12. 18:11
1/2 anonim válasza:
A két egyenes egyenletéből alkotott egyenletrendszer megoldása lesz a két egyenes metszéspontja. Utána egyszerűen Pitagorasz-tétellel már ki tudod számolni a távolságot.
2/2 anonim válasza:
2x-y=0
x+3y=8
Megoldod az egyenletrendszert (pl. az elsőből kifejezed az y-t és behelyettesíted a 2.-ba). x és y lesznek a metszéspont koordinátái. x=8/7 y=16/7
Tehát M(8/7;16/7)
O(0;0)
Ezt meg már képlettel meg tudod oldani.
gyök((8/7-0)^2+(16/7-0)^2)=gyök(320/49)=2,56