Határozd meg a d1:2x-y=0 és d2:x+3y-8=0 egyenletű egyenesek metszéspontja és az O (0, 0) pont közötti távolságot?


2016. szept. 12. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A két egyenes egyenletéből alkotott egyenletrendszer megoldása lesz a két egyenes metszéspontja. Utána egyszerűen Pitagorasz-tétellel már ki tudod számolni a távolságot.
2016. szept. 12. 19:15
 2/2 anonim ***** válasza:

2x-y=0

x+3y=8


Megoldod az egyenletrendszert (pl. az elsőből kifejezed az y-t és behelyettesíted a 2.-ba). x és y lesznek a metszéspont koordinátái. x=8/7 y=16/7

Tehát M(8/7;16/7)

O(0;0)


Ezt meg már képlettel meg tudod oldani.

gyök((8/7-0)^2+(16/7-0)^2)=gyök(320/49)=2,56

2016. szept. 12. 19:18