A 0,1234234. ezt hogy tudom átalakítani törtbe?


2016. szept. 11. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha végtelen, azaz:

x = 0,1234234234234234234...

Akkor így:

10000*x = 1234,234234234234234...

- 10*x = 1,234234234234234...

---------------------------------

9990x = 1233

x = 1233/9990 = 411/3330 = ...

2016. szept. 11. 11:34
 2/3 A kérdező kommentje:

ezt nem értem

leirod nekem

2016. szept. 11. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy írod fel, hogy egymás alá kerül a tizedesjegy, akkor látod, hogy a tizedesjegytől jobbra egymás alá azonos számjegyek kerültek, így ha a felsőből kivonod az alsó egyenletet, akkor ezek a számjegyek eltűnnek és csak egy egész érték marad. Innentől már csak osztani kell.

Ez mindig használható, csak meg kell találni mennyivel kell megszorozni, hogy a két egyenletben a törtrész azonos legyen.

2016. szept. 11. 12:07