Segitenetek ebben a matek feladatban? Vegtelen szakaszos tizedestortet kell atalakitani ket egesz szam hanyadosakent.


Irja fel a kovetkezo vegtelen szakaszos tizedestorteket ket egesz szam hanyadosakent.


0.9

0.35 (35 ismetlodik)

9.624 (24 ismetlodik)


2015. szept. 14. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy a számot olyan számmal kell beszorozni, hogy hogyha abból kivonjuk az eredetit, akkor véges számot kapjunk.


Ha A=0,9˙, akkor 10*A=9,9˙. A kettő különbsége 9*A=9, vagyis A=1, tehát 0,9˙=1.


A másodiknál és a harmadiknál 100-zal érdemes szorozni.

2015. szept. 14. 18:41
 2/2 anonim ***** válasza:

0,99... = n / (n+1) ahol n tart a végtelen felé, máshogy nem lehet felírni szerintem.


de így is teljesül, mivel n elem Z vagyis egész.


a másodiknál kis átalakítás kell.


legyen 0,35 = x ekkor 2x = 0,7 (7/10) vagyis x = 7/20


majd, 0,35 (szakaszos tizedes tört) = (7 + 7·10^2 + 7·10^4) / 2·10^5



ha ellenőrzöd kijön de így is meg lehet adni 70707 / 20000

2015. szept. 14. 20:04