Írja fel két egész szám hányadosaként a 2+2/3 szám reciprokának értékét?

ennél a feladatnál mindegy, hogy mennyit írok? megoldó kulcs 375/1000-et ír de pl a 15/40 is jó?

2015. máj. 3. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sőt, akár még a 3/8 vagy a 60/160 is jó megoldás.
2015. máj. 3. 23:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2015. máj. 4. 02:31
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
2+2/3=6/3+2/3=8/3. Ennek a reciproka 3/8. Ami valóban lehet 15/40 is (5*3)/(5*8), illetve a 375/1000 is (3*125)/(8*125). Elég érdekes, hogy a megoldókulcs épp a 3/8-ot nem említi...
2015. máj. 4. 08:40
 4/4 A kérdező kommentje:
azt is írja
2015. máj. 4. 14:16