SOS. Hogy kell egészet kihozni a törtből?


A nyàri szünidõ alatt elfelejtettem. Most van egy feladat. Pontosan így szòl az utasítàs:

Hozd ki az egèszeket a törtbõl!


a) 36/7

b) 148/15

c) 764/28

d) 3n+5/n

e) 2n-1/n

f) n+5/n+2

g) 2n+7/n+3

h) 5n-7/n-1


Lètszi mogyoràzzàtok el hogy hogy kell egèszet kihozni a törtbõl. Ha bàrmèk alpontot tudjàtok, lètszi írjàtok le. De az is elèg ha csak elmogyoràzzàtok. Lètszi, gyorsan mert sürget az idõ.


Elõre is nagyon-nagyon köszi a segítsèget!!!



#házi feladat #matematika #tört #egèszek #nyàri szünidõ #segítdèg
2016. szept. 9. 13:06
 1/7 A kérdező kommentje:

Az a) b) c) alpontra màr ràjöttem.

De a többit mèg mindig nem èrtem

2016. szept. 9. 13:25
 2/7 A kérdező kommentje:
SOS
2016. szept. 9. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:

36/7

Magyarul hány egész van benne? 36:7 = 5, és marad 1

akkor 5 egész és 1/7

Többinél is így kell csinálni.

d.: Szerintem nem pontos, hiszen az n lehet 5-nél kisebb szám is, így lutri az egész. :D

2016. szept. 9. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:

A d-nél gondolom igy van:

(3n+5)/n számlálóba van a 3n+5

(n+2n+5)/n=n/n+(2n+5)/n = 1+(2n+5)/n

2016. szept. 9. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:

elözö vagyok

ill:

3n/n+5/n=3+5/n

2016. szept. 9. 13:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 9. 14:31
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Az a/b tört számlálóját ha fel lehet írni a=b*k+m alakban (azaz maradékosan osztható), akkor

\frac{a}{b}=\frac{b\cdot k+m}{b}=\frac{b\cdot k}{b}+\frac{m}{b}=k+\frac{m}{b}, az első tag ugyanis egyszerűsíthertő b-vel. Például \frac{263}{14}=\frac{14\cdot18+11}{14}=\frac{14\cdot18}{14}+\frac{11}{14}=18+\frac{11}{14}.

2016. szept. 10. 16:26