Gyök5 alapú a logaritmus, csak telefonról nem tudom alsó ibdexbe tenni.
Kérlek írjatok egy megoldásmenetet.
2016. szept. 9. 08:55
1/2 anonim válasza:
Az 1/5 könnyen átírható gyök(5) hatványává: gyök(5)^(-2), ezért log(gyök(5))[1/5]=-2, így 125 kitevője -2 lesz: 125^(-2)=1/15625
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 19. 18:31