2010. ápr. 20. 19:03
3/10 A kérdező kommentje:
nincs vmi más alakja?mert ez egy érettségi feladat és van rá
5 féle választék és kikell választani melyik-ez nincs közte
2010. ápr. 20. 19:17
5/10 A kérdező kommentje:
gyök5-2 v. 2+gyök5 v. 1/ 2-gyök5
v. 1/ -2+gyök5 v. gyök5
2010. ápr. 20. 19:25
6/10 A kérdező kommentje:
csak begépelte a tanár és nem pontosan másolta le szerintem
vagy nem tom
2010. ápr. 20. 19:26
9/10 anonim válasza:
Az ilyen feladat általában a nevező gyöktelenítésére megy ki.
√5 + 2 reciproka:
1 / (√5 + 2) = (√5 - 2) / [(√5 + 2)*(√5 - 2)] = (√5 - 2) / (5 - 2^2) = √5 - 2
10/10 anonim válasza:
gyök5+2 reciproka gyök5-2
Nem szabad összetéveszteni a fordítottal (inverzzel) vagy az ellentettel.