2010. ápr. 20. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1/(gyök5+2)
2010. ápr. 20. 19:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1/(gyök5+2)
2010. ápr. 20. 19:11
 3/10 A kérdező kommentje:

nincs vmi más alakja?mert ez egy érettségi feladat és van rá

5 féle választék és kikell választani melyik-ez nincs közte

2010. ápr. 20. 19:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát mik vannak?
2010. ápr. 20. 19:19
 5/10 A kérdező kommentje:

gyök5-2 v. 2+gyök5 v. 1/ 2-gyök5

v. 1/ -2+gyök5 v. gyök5

2010. ápr. 20. 19:25
 6/10 A kérdező kommentje:

csak begépelte a tanár és nem pontosan másolta le szerintem

vagy nem tom

2010. ápr. 20. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
-2+gyök5
2010. ápr. 20. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
az 1. a felsoroltjaidból
2010. ápr. 20. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladat általában a nevező gyöktelenítésére megy ki.


√5 + 2 reciproka:


1 / (√5 + 2) = (√5 - 2) / [(√5 + 2)*(√5 - 2)] = (√5 - 2) / (5 - 2^2) = √5 - 2

2010. ápr. 20. 20:12
 10/10 anonim válasza:

gyök5+2 reciproka gyök5-2

Nem szabad összetéveszteni a fordítottal (inverzzel) vagy az ellentettel.

2010. ápr. 20. 21:23