Gyök5/2 a négyzeten az mennyi? Gyökös törtet hogyan kell négyzetre emelni?

5/4 lenne simán?

2015. jan. 30. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Tört hatványozásánál a számlálót és a nevezőt is hatványozzuk.


Tehát (gyök(5)/2)^2=gyök(5)^2/2^2=5/4.


Tehát igen, simán csak 5/4.

2015. jan. 30. 14:39
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, így gondoltam én is!
2015. jan. 30. 18:21