5/4 lenne simán?2015. jan. 30. 14:37
1/2 anonim válasza:
Tört hatványozásánál a számlálót és a nevezőt is hatványozzuk.
Tehát (gyök(5)/2)^2=gyök(5)^2/2^2=5/4.
Tehát igen, simán csak 5/4.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, így gondoltam én is!
2015. jan. 30. 18:21