Mekkora szöget zár be u+v vektor a koordinátasík x tengelyével, ha u (3;gyök3+1) v (-1;gyök3-1)?

Kérlek írjatok egy részletes megoldásmenetet.

2016. szept. 8. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

u+v=(2;2*gyök(3))


Ha ábrázoljuk ezt egy koordinátarendszerben, akkor egy derékszögű háromszöget kapunk, ahol a "vízszintes" oldal hossza 2, a "függőlegesé" 2*gyök(3). Ennek a kettőnek a hányadosa az x-tengelyen fekvő szög (ezt keressük) tangensét fogják kiadni, tehát


tg(Ł)=2*gyök(3)/2=gyök(3), erre tudjuk, hogy


Ł=60° a válasz. Tehát az u+v vektor x-tengellyel vett hajlásszöge 60°(és ezek után azt sem agysebészet kitalálni, hogy az y-tengellyel 30°-os szöget zár be).

2016. szept. 8. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta:

[link]

2016. szept. 8. 19:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 8. 20:58