Kérlek írjatok egy részletes megoldásmenetet.2016. szept. 8. 19:06
1/3 anonim válasza:
u+v=(2;2*gyök(3))
Ha ábrázoljuk ezt egy koordinátarendszerben, akkor egy derékszögű háromszöget kapunk, ahol a "vízszintes" oldal hossza 2, a "függőlegesé" 2*gyök(3). Ennek a kettőnek a hányadosa az x-tengelyen fekvő szög (ezt keressük) tangensét fogják kiadni, tehát
tg(Ł)=2*gyök(3)/2=gyök(3), erre tudjuk, hogy
Ł=60° a válasz. Tehát az u+v vektor x-tengellyel vett hajlásszöge 60°(és ezek után azt sem agysebészet kitalálni, hogy az y-tengellyel 30°-os szöget zár be).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 8. 20:58