A pont helyvektora a vektor (a felett egy nyíl, ami jelöli hogy vektor ugye) B pont helyvektora b vektor Számold ki AB szakasz egyik harmadolópontjának helyvektorát! Valaki?


2016. jún. 15. 06:51
 1/2 Arp Du ***** válasza:

[link]

remélem vki ellenőrzi hogy jó-e

ha A és B máshogy helyezkedik el, a koordinátákat is máshogy kell összeadni-kivonni

2016. jún. 15. 08:00
 2/2 Arp Du ***** válasza:

ellenőrzés:

AB hossza Pitagorasz tétellel


cos alfa= x(b)-x(a) / AB hossza

cos alfa= x(c)-x(a) / AB/3 hossza


x(b)-x(a) / AB hossza = x(c)-x(a) / AB/3 hossza

x(b)-x(a) = (x(c)-x(a))*3

2016. jún. 15. 08:21