2016. jún. 15. 06:51
1/2 Arp Du válasza:
remélem vki ellenőrzi hogy jó-e
ha A és B máshogy helyezkedik el, a koordinátákat is máshogy kell összeadni-kivonni
2/2 Arp Du válasza:
ellenőrzés:
AB hossza Pitagorasz tétellel
cos alfa= x(b)-x(a) / AB hossza
cos alfa= x(c)-x(a) / AB/3 hossza
x(b)-x(a) / AB hossza = x(c)-x(a) / AB/3 hossza
x(b)-x(a) = (x(c)-x(a))*3