Hogy alakítod szorzattá? : 'a' négyzet-16, 'ab'négyzet+'a'négyzet b+ab?

Levezetést is írjatok légyszi!

2016. szept. 7. 20:32
 1/2 LaBa válasza:

a^2-16 = (a+4)*(a-4)

Képlet hozzá: (a+b)*(a-b) = a^2-b^2

Itt be kell magolni a képleteket, nincs más lehetőség.


ab^2+a^2 = a(b^2+a)

Itt kiemeltem az a-t.


b+ab = b(1+a)

Itt kiemeltem a b-t.

2016. szept. 7. 20:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Írd le normálisan a kérdésed, mert ez így zagyva... a négyzetet kalappal jelöljük (ahogy pl. excelben is) azaz a^2.


Példádban a^2-16=(a-4)*(a+4) ez nyílvánvaló, fv. táblában ott a képlet, csak másolni kell...

2016. szept. 7. 20:42