Levezetést is írjatok légyszi!2016. szept. 7. 20:32
1/2 LaBa válasza:
a^2-16 = (a+4)*(a-4)
Képlet hozzá: (a+b)*(a-b) = a^2-b^2
Itt be kell magolni a képleteket, nincs más lehetőség.
ab^2+a^2 = a(b^2+a)
Itt kiemeltem az a-t.
b+ab = b(1+a)
Itt kiemeltem a b-t.
2/2 anonim válasza:
Írd le normálisan a kérdésed, mert ez így zagyva... a négyzetet kalappal jelöljük (ahogy pl. excelben is) azaz a^2.
Példádban a^2-16=(a-4)*(a+4) ez nyílvánvaló, fv. táblában ott a képlet, csak másolni kell...