Ezt hogyan lehet szorzattá alakítani?

a^n+b^n

2012. okt. 15. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt (a^n+b^n) általánosan sehogy. Ha n páratlan, pl. n=2k+1, akkor így:


a^(2k+1)+b^(2k+1) = (a+b) * (a^2k-a^(2k-1)b+a^(2k-2)b^2-a^(2k-3)b^3+...+a^2b^(2k-2)-ab^(2k-1)+a^2k). (figyeld meg, a második tagban az előjelek váltakoznak, az "a" és "b" kiteveője egyesével nő és csökken.


Ha pedig (a^n-b^n) -re gondoltál, akkor azt így:


a^n-b^n = (a-b) * (a^n+a^(n-1)b+a^(n-2)b^2+...+a^2b^(n-2)+ab^(n-1)+b^n)

2012. okt. 15. 20:22