Valaki el tudja magyarázni a lehető leg egyszerűbben a másodfokú egyenleteket?

0 a matek tudásom és semmit nem értek az egyenletekhez.Valaki nagyon egyszerűen el tudná magyarázni?

2016. szept. 6. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A másodfokú egyenlet olyan egyenlet, aminek egyik oldalán egy másodfokú poinom szerepl, másik oldala 0 (vagy ilyen alakra hozható)


Magyarul x négyzet szerepel benne, de x a haramadikon vagy még nagyobb hatvány már nem.

Vagy (x +- valamennyi) * (x +- másikvalamennyi)... mert ha ezt kifejted, akkor is x négyzet + ... lesz belőle

2016. szept. 6. 22:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaazt! Tudnál írni egy két egyszerűbb példát?
2016. szept. 7. 10:36
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

x^2=0

x^2-1=0

x^2-x=0

x^2-x+1=0

3x^2-4x+8=0

2x^2-3x+1=5x^2+9x-99

2016. szept. 7. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:

még pár:

(x+3)*(x-2)=0

(2x+7)*(5x-2)=3x


De x helyett lehet más betű is:

(2z+7)*(5z-2)=3z


Viszont a

(2x+7)*(5x-2)=10x^2+3x már nem másodfoku, mert ha kibontod kiesik a másodfokú tag (x négyzetes tag)

2016. szept. 7. 11:13