Összegzési képletek, trigonometrikus egyenleteket valaki el tudná magyarázni nekem (egyszerűbben, mint ahogy a matekkönyvem)?


Határozzuk meg a 15(fok) szinuszát és koszinuszát.

Nagyon köszönöm annak aki segít!:)



2014. jan. 9. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

sin(alfa-béta)=sin(alfa)*cos(béta)-cos(alfa)*sin(béta)

sin15=sin(45-30)=sin45*cos30-cos45*sin30

cos15=cos(45-30)=cos45*sin30+sin45*cos30

2014. jan. 9. 18:29
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2014. jan. 9. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A cos nem jó

cos15=

cos(45-30)=cos45*cos30+sin45*sin30

bocsi!!!!

2014. jan. 9. 18:42