Határozzuk meg a 15(fok) szinuszát és koszinuszát.
Nagyon köszönöm annak aki segít!:)
2014. jan. 9. 16:24
1/3 anonim válasza:
sin(alfa-béta)=sin(alfa)*cos(béta)-cos(alfa)*sin(béta)
sin15=sin(45-30)=sin45*cos30-cos45*sin30
cos15=cos(45-30)=cos45*sin30+sin45*cos30
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2014. jan. 9. 18:31
3/3 anonim válasza:
A cos nem jó
cos15=
cos(45-30)=cos45*cos30+sin45*sin30
bocsi!!!!