[link]
2013. dec. 10. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

tg(x) = 1 / ctg(x)

legyen tg(x) = a


1/a - a = 12^0.5 // *a, -12^0.5a

1 - a^2 - 12^0.5 a = 0;

a1 = -2 - 3^0.5 =~ -3.7321

a2 = +2 - 3^0.5 =~ 0.26795


tg(x) = a1

x =~ 0.2618 + n*pi, ahol n tetszőleges egész


tg(x) = a2

x =~ -1.309 + n*pi, ahol n tetszőleges egész

2013. dec. 11. 16:21
 2/3 anonim ***** válasza:

cosx/sinx -sinx/cosx=2gyök3 /*sinxcosx


cos^2x-sin^2x=2gyök3sinxcosx


Mivel 2sinxcosx=sin2x,ezért


cos2x=gyök3sin2x /( )^2


cos^2(2x)=3sin^2(2x)


cos^2(2x)=3(1-cos^2[2x])


cos^2(2x)=3-3cos^2(2x) 4cos^2(2x)=3


cos^2(2x)=3/4


cos(2x)=gyök3/2


2x=pi/6


x=pi/12+k2pi ahol keZ

2013. dec. 15. 04:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Illetve 11/12pi+k2pi,szintén keZ
2013. dec. 15. 04:35