Van egy matek szöveges feladat amit nem tudok megoldani.

Egy 20cm sugarú kör alapú tortát egyenlő szeletekre vágunk.Egy-egy szelet nyilászöge 20fok. Hány szeletre vágtuk a tortát?Mekkora egy szelet alapkának területe?A torta szélére körbe tejszinhabot fujunk.Milyen hosszú tejszihabcsik jut egy-egy szeletre?

Illetve azt se értem hogy hogy kel átváltani a fokokat ilyen pl. 7pi/3 és forditva se megy :\


2016. szept. 5. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:

7pi/3 rad = 7*180°/3 = 420°


12° = 12*π/180 rad = π/15 rad

2016. szept. 5. 07:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a teljes kör 360° akkor egy szelet nyílásszöge 20°

360/20=18 szelet. Egy szelet területe r^2*pi/18

2016. szept. 5. 08:13
 3/3 anonim ***** válasza:

váltás:

2π = 360°

π = 180°

π/180 = 1°


képletek:

fokból radián (megszorzod a fokot 1 radiánnal):

FOK° = FOK° * π/180°

pl.: 200° = 200° * π/180° = 200/180π = 20/18 * π = 10/9 * π


radiánból fok (elosztod 1 radiánnal, avagy 1 radián reciprokával szorzod):

RADIÁN = RADIÁN / (π/180°) = RADIÁN * 180° / π

Mivel a radiánban is van π, ezért lehet majd vele egyszerűsíteni:

pl. 5/3 * π = 5/3 * π * 180°/π = 5/3 * 180° = 300°

2016. szept. 5. 09:21