Hogyan oldjam meg? (szoveges matek feladat)


Egy bank 12%-os kamatot ad evente a letetbe helyezett osszegre. Hany lejt helyezett letetbe egy szemely, ha egy ev utan 600 lej lett a kamat?


Teljes megoldas erdekelne hozza.



2016. szept. 4. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

x*0.12=600

x=600/0.12=5000 lej

2016. szept. 4. 13:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Lényegében a feladat: Melyik számnak 12%-a a 600?


600 / 0,12

2016. szept. 4. 15:36