Hogyan oldjam meg A-tol Z-ig ezt a szoveges feladatot?


Nem ertem hogyan kell megoldani, levezetni teljesen ezt a feladatot, a hugomnak kellene, de en nem ertem megmondom oszinten:


Feladat: Harom brigad epitkezessel foglalkozik.Az elso brigad egy bizonyos munkat 12 nap alatt vegezne el, a masodik 15 nap alatt, a harmadik 8 nap alatt.Ket napon at egyutt dolgozott mindharom brigad, azutan csak az elso es a masodik.Hany nap alatt fejezik be a munkat?



2016. aug. 31. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első brigád a munka 1/12 részét, 2 nap alatt a 2/12 részét, ... x nap alatt az x/12 részét végezné el a munkának, ugyanígy a másik két brigád x/15 és x/8 nap alatt. Két napon át együtt dolgoztak, tehát elvégezték a 2/12+2/15+2/8=20/120+16/120+30/120=66/120=33/60 részét végezték el, így maradt a munka 27/60 része. Ha ezentúl x napra van szükségük, akkor


x/12+x/15=27/60 egyenletet kell megoldani. |*60


5x+4x=27 |összevonás


9x=27 |:9


x=3, tehát 3+2=5 nap alatt fogják a munkát befejezni.

2016. aug. 31. 13:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Pótvizsgára készülsz? Amúgy jó az első válaszoló megoldása.
2016. szept. 1. 10:29