Hogyan kell megoldani ezt a szoveges feladatot?


Teljes megoldas erdekelne:


Egy raktarban haromszor annyi a gabona, mint egy masikban.Miutan mindegyikbe meg 200 t gabonat vittek, az elsoben ketszer tobb lett a gabona, mint a masikban. Hany kilogramm gabona volt eredetileg a ket raktarban?



2016. aug. 28. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

X=3*y

(x+200)=2*(y+200)

2016. aug. 28. 18:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdd értelmezni. Egyik raktárban van x mennyiség, másikban y. Első mondat szerint: x=3y. Második mondat szerint: x+200=2(y+200).

Két ismeretlen, két összefüggés. Elsőből kifejezed az egyiket, a másikba behelyettesíted, máris egy ismeretlenes egyenlet: 3y+200=y+200. Folytasd!

2016. aug. 28. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

... és máris elrontottad, elhagytad a kettes szorzót! :D

Kérdező, Te jobban figyelj!

2016. aug. 29. 00:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell felírni két egyenletet... Ha az egyikban x van, akkor a másikban 3x, majd mikor hoztak még 200-200 tonnát, akkor x+200 és 3x+200 lett bennük. A feladat szerint a másodikban kétszer annyi van, mint az elsőben, ezért


2*(x+200)=3x+200 |zárójelbontás

2x+400=3x+200 |-2x

400=x+200 |-200

200=x, x jelölte, hogy az első raktárban mennyi gabona volt eredetileg, tehát abban 200 tonna volt, ennek a háromszorosa, vagyis 600 tonna pedig a másodikban.

2016. aug. 29. 02:07