Egy téglalap kerülete 30cm, a hosszúsága a szélesség kétszerese. Számítsd ki a területét. Mennyi az eredmény?

Fontos lenne a válasz teljes megoldással.
2016. aug. 30. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
5×10-esek az oldalai. A területe meg 5×10 cm = 50 négyzetcentiméter. Elmagyarázni nem tudom, fejben elosztottam a 30-at kettővel, akkor megvolt egy rövidebb és egy hosszabb oldal együttes hossza, vagyis 15 cm. Mivel a hosszúsága a szélesség kétszerese, így egyértelmű, hogy az egyik oldal 10 cm, a másik 5 cm. Matematikailag nem tudom levezetni neked sajnos, mert legjobb esetben is kettes voltam matekból, de az eredményem attól még jó :)
2016. aug. 30. 10:00
 2/5 anonim válasza:

K=30cm=a+b+a+b

a÷b=1÷2 (a: szélesség, b: hosszúság)

30=2a+2b /÷2

15=a+b (b=2a ---> 15=3a)

15=3a /÷3

5=a ---> mivel b=2×a ezért b=2×5=10

a= 5 cm b= 10 cm

2016. aug. 30. 10:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem nagyon igazodtan ki De azért köszi.
2016. aug. 30. 10:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Az #1nek írtam
2016. aug. 30. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolkodj logikusan!

A két hosszúság a szélesség 2×2= négyszerese.

Hozzá a két szélesség 2×1=2.

A két hosszúság és a két szélesség a szélesség hatszorosa, tehát a szélesség: 30:6=5.

A téglalap már ismert, a többi a te dolgod!

2016. aug. 30. 10:05