Fontos lenne a válasz teljes megoldással.2016. aug. 30. 09:49
1/5 anonim válasza:
5×10-esek az oldalai. A területe meg 5×10 cm = 50 négyzetcentiméter. Elmagyarázni nem tudom, fejben elosztottam a 30-at kettővel, akkor megvolt egy rövidebb és egy hosszabb oldal együttes hossza, vagyis 15 cm. Mivel a hosszúsága a szélesség kétszerese, így egyértelmű, hogy az egyik oldal 10 cm, a másik 5 cm. Matematikailag nem tudom levezetni neked sajnos, mert legjobb esetben is kettes voltam matekból, de az eredményem attól még jó :)
2/5 anonim válasza:
K=30cm=a+b+a+b
a÷b=1÷2 (a: szélesség, b: hosszúság)
30=2a+2b /÷2
15=a+b (b=2a ---> 15=3a)
15=3a /÷3
5=a ---> mivel b=2×a ezért b=2×5=10
a= 5 cm b= 10 cm
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem nagyon igazodtan ki De azért köszi.
2016. aug. 30. 10:04
4/5 A kérdező kommentje:
Az #1nek írtam
2016. aug. 30. 10:05
5/5 anonim válasza:
Gondolkodj logikusan!
A két hosszúság a szélesség 2×2= négyszerese.
Hozzá a két szélesség 2×1=2.
A két hosszúság és a két szélesség a szélesség hatszorosa, tehát a szélesség: 30:6=5.
A téglalap már ismert, a többi a te dolgod!