2016. aug. 28. 16:21
1/4 anonim válasza:
(4+3+x+y+2)/25=2,96
x+y=16
Innentől csak meg kell oldani az egyenletrendszert.
2/4 anonim válasza:
Mi? Nem (4 * 1 + 3 * 2 + 2 * 5 + x * 3 + y * 2) / 25 = 2,96? Az egy kicsit más eredményt ad.
3/4 anonim válasza:
Bár, ha az első egyenleted átrendezed egyszerűbb alakra, kapod, hogy x+y=65. Nyilván a két egyenlet egyszerre nem teljesülhet, így nincs megoldás.