Egy 25 fős osztályban a magyar dolgozatok átlaga pontosan 2,96. A dolgozatok közül 4 elégtelen,3 elégséges és kettő jeles. Hány közepes és hány jó eredmény született?


2016. aug. 28. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

(4+3+x+y+2)/25=2,96

x+y=16


Innentől csak meg kell oldani az egyenletrendszert.

2016. aug. 28. 16:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi? Nem (4 * 1 + 3 * 2 + 2 * 5 + x * 3 + y * 2) / 25 = 2,96? Az egy kicsit más eredményt ad.
2016. aug. 28. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Bár, ha az első egyenleted átrendezed egyszerűbb alakra, kapod, hogy x+y=65. Nyilván a két egyenlet egyszerre nem teljesülhet, így nincs megoldás.
2016. aug. 28. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Basszus, tényleg. :D
2016. aug. 28. 16:33