Egy iskolában 120 tanuló érettségizett matematikából. Nem volt sem elégtelen, sem elégséges dolgozat. Az eredmények eloszlását az alábbi kördiagram szemlélteti. Ezt hogy kell megoldani?

A kördiagrammon ez áll:jeles:90°; közepes 120°; jó 150°.

2013. máj. 1. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A teljes kör 360°.

A 90° a teljes kör negyede, tehát a 120 tanuló negyede kapott jelest.

A többit ugyanígy kell. A 120° a teljes kör harmada. Tehát a 120 diák harmada lett közepes.

2013. máj. 1. 19:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A teljes kör 360 fok


Mindegyik körcikkel el kell osztani a 360 fokot.


360/90 = 4

360/120= 3

360/150= 2,4


A megkapott számokat pedig el kell osztani a tanulók létszámával és így kijönnek sorba hogy melyik érdemjegyből mennyi van:


Itt arra kell figyelni hogy a osztóhoz melyik körcikkhez tartozik.


120/4= 30 (ez a 90 fokhoz)

120/3= 40 (ez a 120 fokhoz)

120/2,4= 50 (ez a 150 fokhoz)



30 jeles, 50 jó, 40 közepes

2013. máj. 2. 14:45
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 2. 15:17