A kördiagrammon ez áll:jeles:90°; közepes 120°; jó 150°.2013. máj. 1. 19:29
1/3 anonim válasza:
A teljes kör 360°.
A 90° a teljes kör negyede, tehát a 120 tanuló negyede kapott jelest.
A többit ugyanígy kell. A 120° a teljes kör harmada. Tehát a 120 diák harmada lett közepes.
2/3 anonim válasza:
A teljes kör 360 fok
Mindegyik körcikkel el kell osztani a 360 fokot.
360/90 = 4
360/120= 3
360/150= 2,4
A megkapott számokat pedig el kell osztani a tanulók létszámával és így kijönnek sorba hogy melyik érdemjegyből mennyi van:
Itt arra kell figyelni hogy a osztóhoz melyik körcikkhez tartozik.
120/4= 30 (ez a 90 fokhoz)
120/3= 40 (ez a 120 fokhoz)
120/2,4= 50 (ez a 150 fokhoz)
30 jeles, 50 jó, 40 közepes
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 2. 15:17