2016. aug. 28. 12:21
1/3 anonim válasza:
a = 3 ; b = 9
a = 4 ; b = 6
a = 5 ; b = 5
a = 8 ; b = 4
2/3 A kérdező kommentje:
És ez hogy jön ki? Mert hozzá se tudtam fogni
2016. aug. 28. 12:47
3/3 tatyesz válasza:
Kikötés: a, b >0
1. lg azonosság alkalmazása:
lg(3a+2b)=lg(ab)
2. lg szig mon. miatt:
3a+2b=ab /-3a-2b
0=ab-3a-2b /+6
6=ab-3a-2b+6
6=(a-2)(b-3)
Két egész szám szorzata 6:
6 = 1 ⋅ 6 = 6 ⋅ 1 = 2 ⋅ 3 = 3 ⋅ 2
a - 2 = 1 ⇒ a = 3
b - 3 = 6 ⇒ b = 9
stb.