Melyek azok az a, b egész számok, amelyekre lg (3a+2b) =lga+lgb?


2016. aug. 28. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

a = 3 ; b = 9

a = 4 ; b = 6

a = 5 ; b = 5

a = 8 ; b = 4

2016. aug. 28. 12:33
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez hogy jön ki? Mert hozzá se tudtam fogni
2016. aug. 28. 12:47
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Kikötés: a, b >0


1. lg azonosság alkalmazása:


lg(3a+2b)=lg(ab)


2. lg szig mon. miatt:


3a+2b=ab /-3a-2b


0=ab-3a-2b /+6


6=ab-3a-2b+6


6=(a-2)(b-3)


Két egész szám szorzata 6:


6 = 1 ⋅ 6 = 6 ⋅ 1 = 2 ⋅ 3 = 3 ⋅ 2



a - 2 = 1 ⇒ a = 3

b - 3 = 6 ⇒ b = 9


stb.

2016. aug. 29. 10:25